Dingske
Details van dit toneelstuk
34485 Een komedie in drie bedrijven door Kris Wollants, 6 dames en 6 heren
Arlette mag niks weten van de geheime contacten die haar echtgenoot Rik onderhoudt met Rosie (alias“Dingske”). Rik ontmoet de jonge, aantrekkelijke Rosie bijna dagelijks in “De Scheve Keu”, café van de biljartclub.
Niets is echter wat het lijkt. Rosie heeft haar adoptieouders vroeg verloren en is op zoek naar haar biologische moeder die haar afgestaan heeft voor adoptie. Via een Brussels adoptiebureau kwam Rosie er achter dat Arlette haar biologische moeder is. Rosie nam via sociale media contact op met Rik om de wateren te testen. Rik wil zijn vrouw Arlette echter niet meteen confronteren met Rosie. Hij wil Arlette voorzichtig voorbereiden op de ontmoeting met haar dochter die ze na de geboorte ter adoptie heeft afgestaan.
Schoonbroer Bob en schoonzus Sofie zijn ten dele op de hoogte van de ontwikkelingen.
Robbie, de volwassen zoon van Rik en Arlette, staat op trouwen met Anja. Er botert echter niet echt meer tussen de verloofden. De “vonk” is er niet, aldus Anja. En daar blijkt achteraf ook een reden voor te zijn. Anja blijkt er een minnaar op na te houden en Robbie gaat meteen overstag voor de jonge en aantrekkelijke Rosie. Rik wil een romantische affaire tussen zijn zoon en Rosie vermijden. Hij vermoed immers dat ze (half)broer en (half)zus zijn.
Coup de theatre:
Uit een DNA-onderzoek blijkt ondubbelzinnig dat en er geen bloedverwantschap bestaat tussen Arlette en Rosie. Door een pijnlijke onzorgvuldigheid van het adoptiebureau blijkt dat destijds twee baby’s verwisseld werden. Goed en slecht nieuws voor Rosie. De zoektocht naar haar biologische moeder levert niets op, maar het licht staat nu wel op groen voor een romance met Robbie.
Uit nader onderzoek blijkt dat niet de vondeling Rosie, maar Anja de dochter is van Arlette en een Spaanse vader, Carlos Guttierez. Zij werd geadopteerd door het echtpaar Bleyaert. Het verklaart meteen ook waarom er tussen Anja en Robbie wel een innige band bestond, maar geen seksuele aantrekkingskracht. (bloedverwantschap)
Arlette neemt terug contact op met Carlos en verliest haar hart opnieuw aan de man die haar eerder met een kind achterliet en niks meer van zich liet horen. De wettige vrouw van Carlos is overleden en zijn kinderen zijn getrouwd. Arlette twijfelt en overweegt om met haar jeugdliefde mee naar Spanje te gaan, mede omdat ze vermoedt dat Rik een verhouding heeft.
Zoals het een komedie past komt alles goed op het eind. Iedereen content.
Waarom Toneelfonds.be?
Bestel gemakkelijk online
Bestellingen snel bij u bezorgd
Wij staan graag voor u klaar!